Halimeda opuntia

Vse o zaželjenih in nezaželjenih algah

OdgovorNapisal/-a iMNATA dne 13 sep 2007 23:21

Meni se je včeraj nekaj čudnega zgodilo s Halimedo (v nano akvariju). Čisto vsi listi so pobledeli in na njih so se naredile temno zelene bunkice (kot "ikre"). Ko sem pa danes šel pogledat akvarij, je bila voda čisto motna (belkasta), ostanki "bunkic" so še vidni, toda danes so bili brezbarvni.
Včeraj žal nisem naredil nobene fotke, na današnji se pa pomoje ne bo veliko videlo.

Je kdo že videl kaj podobnega, bral o tem?

Sam sem preventivno dodal vrečko oglja v akvarij in nastavil skimer na bolj mokro skimanje.

Zaradi tega dogodka so polipi na koralah skrčili/ delno zaprli. ostali prebivalci v akvariju se zdijo neprizadeti.
Uporabniški avatar
iMNATA

Št.: 2036
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Romunov dne 14 sep 2007 15:20

Verjetno je šlo za eno vrsto razmnoževanja. Po mojih virih sodeč bi rekel, da za nespolno (tvorba spor), saj so gamete neobarvane.

Kaj takega pa se v mojem akvariju ni nikoli pripetilo.
Uporabniški avatar
Romunov

Št.: 1428
Kraj: Sv. Vid nad Ljubljano

OdgovorNapisal/-a Dinko van plati dne 17 sep 2007 19:13

To je ob dobrih pogojih dokaj pogost pojav. Nespolno razmnoževanje alg rodu Halimeda se velikokrat da opaziti tudi v Jadranu na algi H. tuna. Tam nekje v juliju.
Uporabniški avatar
Dinko van plati

Št.: 2549
Kraj: Grosuplje

OdgovorNapisal/-a iMNATA dne 17 sep 2007 19:59

Zanimivo je, da so zaradi tega dogodka najbolj trpele mehke korale (Xenia, cladelia, capnella) trde korale in zoantusi precej manj.
Capnella je še najdalj časa zaprta :? če ne bo šlo na bolje bo treba vodo menjat.
Uporabniški avatar
iMNATA

Št.: 2036
Kraj: Ljubljana

Prejšnji

Vrni se na Alge