Nasvet..

OdgovorNapisal/-a Bojan dne 15 avg 2006 22:26

bluereef Napisal/-a:,To su aquablue plus (aquablue spezial -nova verzija ) i aqua blue .
Prateci SLO reef forum do prije mijesec dva se tvrdilo da je ATI aquablue plus lampa identicna OSRAM lampi ,sad odjednom ta lampa nije bila OSRAM nego NARVA ,koja se u zadnje vrijeme (zadnjih 2-3 mijeseca ) prodaje pod imenom Aqua Science za koju nitko vise ne tvrdi da je identična OSRAM lampi . ,

Pred enim letom sem naredil analizo T5 cevi, kjer sem pokazal, da je so po spektru enake žarnice ATI AquaBlue special, JBL Solar Marin Day in Aqua Medic Ocean White 10,000 K Tropical Daylight.

ATI Blue Plus je po spektru identična Narva blue 0182 in Aqua Medic Ocean Blue 20,000 K.

http://www.sloreef.com/bojan/T5/T5.htm

Sicer pa jaz že kar dolgo uporabljam ATI Blue Plus in ATI AquaBlue special in po mojih izkušnjah sta to dobri žarnici.
Uporabniški avatar
Bojan

Št.: 9306
Kraj: Ljubljana
Izkušnje: akv. 34let, morska 16let

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 16 avg 2006 0:53

bluereef Napisal/-a:Za one koje interesiraju konkretni podaci ,testiranje aquablue spezial lampe ,za koju se tvrdi da je losija od aqua science (ili stare aquablue plus :roll: )
http://www.atiaquaristik.com/index.php?id=44,0,0,1,0,0&hashID=88510ae236727aeae054faac9dab400c
Nakon 600 sati rada intenzitet joj je 11 % jaci od stare lampe .

Zanimiva primerjava.. Ponavadi firme ne delajo slabe reklame za izdelke, ki so jih že prodali kakor to dela ATI.
Da pa so izboljšali cev, da je toliko boljša???? Ej.. pa ni to ne vem kakšna nova tehnologija.. cevi so znane še dolgo let in kaj res novega je malce težje odkriti..
Predvisevam, da je to spet marketinški trik, ki seveda objavljen z njihove strani na njihovi strani pomeni le eno...
Kupijte naše izdelke.. prejšnje cevi ste tudi kupovali a so slabe.. raje kupite nove cevi.. seveda od ATI-ja..

Ko pa bo test izdelan in objavljen v kakšni neodvisni ustanovi.. potem pe je za premisliti tako pa... :x
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

Št.: 8771
Izkušnje: akv. morska 17let

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 16 avg 2006 1:01

roman Napisal/-a:Opažam, da si zamenjal aqastar cev in zmanjšal % modre svetlobe skoraj za 10% glede na začetno kombinacijo cevi. Zakaj?

??? Komu je namenjeno to vprašanje ???
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

OdgovorNapisal/-a Roman dne 16 avg 2006 23:20

clownfish Napisal/-a:
roman Napisal/-a:Opažam, da si zamenjal aqastar cev in zmanjšal % modre svetlobe skoraj za 10% glede na začetno kombinacijo cevi. Zakaj?

??? Komu je namenjeno to vprašanje ???

Tebi clownfish.
Uporabniški avatar
Roman

Št.: 194
Kraj: Škofja Loka

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 16 avg 2006 23:39

Sam imam tako kombinacijo že od septembra lani ko mi je Tomaž prinesel reflektor. Malo sem še kolebal med belimi Osram ali ATI Blue special nato pa sem se odločil samo za eno tako cev ter tri Osram.. Ker imam 4 ATI Blue Plus ter eno ATI Blue Special naj bi to pomenilo cca 60 % modre svetlobe in 40% dnevne... no kakor kdo razmume...

Ob sedanji menjavi bom poizkusil par tipov in kombinacij cevi ter se na podlagi opazovanja obnašanja barv odločil kaj je tisto pravo.

Zahvaljujem se vsem za predloge ter napotke!
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

OdgovorNapisal/-a TomazP dne 17 avg 2006 10:03

Kolikor sam opažam gre trend v prid modri svetlobi. Še pred časom je bila 1/3 cevi modrih in 2/3 dnevnih. Sedaj je pa pogosto modre svetlobe že več kot polovica. Je pa tudi res, da se oko navadi na modrino (izgubi realen občutek) in tako modre svetlobe nikoli ni dovolj.

Dejan, jaz bi ti svetoval 4 modre, 2 modro bele in dve dnevni za tvoj akvarij. Izgled bo rahlo bolj moder kot sedaj. Mislim, da ti bo všeč.

lp

Tomaž
Uporabniški avatar
TomazP

Št.: 810

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 17 avg 2006 10:58

Hvala za nasvet!

Jasno bom cevi naročil pri Reflekti in prej preizkusil par kombinacij.

Še en zanimiv članek o ATI ceveh..
http://www.korallenriff.de/06_lichtartikel_2.html
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

OdgovorNapisal/-a Roman dne 17 avg 2006 21:03

TomazP Napisal/-a:
Dejan, jaz bi ti svetoval 4 modre, 2 modro bele in dve dnevni za tvoj akvarij. Izgled bo rahlo bolj moder kot sedaj. Mislim, da ti bo všeč.

Jaz imam zgoraj omenjeno kombinacijo cevi in se mi zdi kar OK.
Uporabniški avatar
Roman

Št.: 194
Kraj: Škofja Loka

Prejšnji

Vrni se na Reflekta