Moj akvarij - AndrejSk - 125x70x54 - 470 L

Opisi, ciklanje in ostali zanimivi dogodki iz akvarijev naših članov

Moj akvarij - AndrejSk - 125x70x54 - 470 L

OdgovorNapisal/-a AndrejSk dne 10 jan 2012 23:59

Tudi jaz bom potreboval kaksen nasvet glede sumpa, mi je Clownfish-ev projekt za moje pojme odlicno zastavljen.

Racunal sem, da bi imel za 470 L akvarij sump v katerem bi bilo cca. 70 L vode. Bo dovolj, prevec ali premalo? V sumpu nameravam imeti skimmer, eventuelno reaktor za pellete, o algnem filtru pa se razmisljam.

Lp, A

Sent from my GT-P7100 using Tapatalk
AndrejSk

Št.: 760
Kraj: Smlednik (okolica LJ)
Izkušnje: 6 let

Re: sump

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 11 jan 2012 0:33

AndrejSk Napisal/-a:Tudi jaz bom potreboval kaksen nasvet glede sumpa, mi je Clownfish-ev projekt za moje pojme odlicno zastavljen.

Racunal sem, da bi imel za 470 L akvarij sump v katerem bi bilo cca. 70 L vode. Bo dovolj, prevec ali premalo? V sumpu nameravam imeti skimmer, eventuelno reaktor za pellete, o algnem filtru pa se razmisljam.

Hmm.. Torej planiraš večji akvarij?
Malo bi bilo treba poračunat koliko rezerve za vodo potrebuješ v zbiralniku.
Drugače pa predvidevam, da bo zbiralnik spodaj pod akvarijem torej lahko cel prostor nameniš akvarijskim zadevam.
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

Št.: 8759
Kraj: Ljubljana
Izkušnje: akv. morska 17let

OdgovorNapisal/-a AndrejSk dne 11 jan 2012 11:49

Jap; če bo vse po sreči bom čez cca. 2 meseca povečal sistem na maksimum, kar mi je prostorsko mogoče :D

Akvarij bo dimenzij 130 x 52 x 70 cm; omarica bo dolga cca. 145 cm.

Je pa tako ja; omarica bo namenjena akvarijskim zadevam v celoti.

LP, A
AndrejSk

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 11 jan 2012 13:52

AndrejSk Napisal/-a:Akvarij bo dimenzij 130 x 52 x 70 cm; omarica bo dolga cca. 145 cm.

hmm 52cm višina ali globina (razdalja od srednjega do zadnjega stekla) ?

Ker meni se zdi, da so takole bolj globinsko večji akvariji boljši in ceč lahko noter spravi.. Pa bolje lahko vse skupaj osvetliš.

no ja spet odvisno od prostora ki ga imaš..

Najbolje da si vse skupaj narišeš v kakšnem 3D programu..
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

OdgovorNapisal/-a AndrejSk dne 11 jan 2012 14:13

Živjo,

52 cm je globina. Vem, da je malo, ampak žal je to maksimum, kar mi prostor dovoljuje; že tako sem vesel, da se je žena strinjala s ponovnim povečanjem; tako, da te mere so maksimum, kar lahko spravim v prostor...

Bo pa akvarij viden s sprednje in leve strani; tedva stekla bom dal tudi Opti-White, glede preliva sem ga imel namen postavit v zadnji desni kot; sem pa odprt tudi za druge ideje...Tokrat bi resnično rad zadevo splaniral in postavil, tako, da bo to to; ker ta akvarij bo potem sigurno stal kar nekaj časa, ker za večjega enostavno nimam prostora.

Jaz pa 3D programi nikakor nismo za skupaj; sem že sam hotel nekaj risat, pa mi nikakor ne gre od rok :(

PS: Bi mogoče tale moja vprašanja bolj sodila v temo o mojem akvariju; ali jih pustimo tukaj?

Lp, A
AndrejSk

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 11 jan 2012 14:35

AndrejSk Napisal/-a:52 cm je globina. Vem, da je malo, ampak žal je to maksimum, kar mi prostor dovoljuje; že tako sem vesel, da se je žena strinjala s ponovnim povečanjem; tako, da te mere so maksimum, kar lahko spravim v prostor...

Hja kakor se jaz spoznam na ženske.. niso ravno ljubiteljice metra.. ti kar naorči 60 ali 65 globine potem pa se zgovori da je steklar naredil narobe :D
in ko boš omenil, da si zaradi te njegove napake dobil še 20% popusta bo že pozabila..

Bo pa akvarij viden s sprednje in leve strani; tedva stekla bom dal tudi Opti-White, glede preliva sem ga imel namen postavit v zadnji desni kot; sem pa odprt tudi za druge ideje...Tokrat bi resnično rad zadevo splaniral in postavil, tako, da bo to to; ker ta akvarij bo potem sigurno stal kar nekaj časa, ker za večjega enostavno nimam prostora.

Raje si omisli polkrožni sredinski preliv boš imel oba vogala prazna.
Ali pa tako kot ima Borut in Skimmer pa če par novejših akvarijev. Prelivno cev brez škatle. Le prostora malo zasede na strani akvarija kjer pride skoznik, 90 stopinjsko koleno in cev navzdol.

Jaz pa 3D programi nikakor nismo za skupaj; sem že sam hotel nekaj risat, pa mi nikakor ne gre od rok :(

no ja.. smao več čas je treba in se malo potruditi pa gre.. sketch up je dokaj enostaven pa na Youtube-u dobiš veliko tutorialov kako začeti..

PS: Bi mogoče tale moja vprašanja bolj sodila v temo o mojem akvariju; ali jih pustimo tukaj?

Potem pa odpri novo temo v dnevniki našiuh akvarijev in tam postavljaj vprašanja..
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

Moj akvarij - AndrejSk - 130x70x52 - 470 L

OdgovorNapisal/-a AndrejSk dne 11 jan 2012 14:54

Pozdravljeni,

Počasi začenjam s planiranjem večjega akvarija, tako, da bom začel kar nov dnevnik, mislim, da je tako najboljše, da se teme med sabo ne mešajo.

Lp, A
AndrejSk

Re: Moj akvarij - AndrejSk - 130x70x52 - 470 L

OdgovorNapisal/-a vegimatej dne 11 jan 2012 15:11

O madonca!

Jih boš pa kar v seriji naštepal ;)

A imaš možnost podaljšat akvarij za 20-30cm?
Uporabniški avatar
vegimatej

Št.: 542
Kraj: Retnje ( Tržič )
Izkušnje: akv 1998, morski od 2011

OdgovorNapisal/-a AndrejSk dne 11 jan 2012 15:54

Ne, zal je ta dolzina maksimum, kar spravim v sobo.

Lp, A

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk
AndrejSk

OdgovorNapisal/-a Anton dne 11 jan 2012 16:32

Tudi takšne mere so odlične.70 bo globina.
Anton

Št.: 25
Izkušnje: 41let,morska3

OdgovorNapisal/-a AndrejSk dne 11 jan 2012 17:24

Ne, 70 bo višina, globina je lahko maksimalno 52, sem se pa zato odločil, da bo visok 70 cm, že zdajšnji je visok 68 cm, tako da mi ta višina ne predstavlja ovire.

Lp, A
AndrejSk

OdgovorNapisal/-a Ales dne 12 jan 2012 9:18

Jaz bi na tvojem mestu močno razmišljal v smeri preliva kakor ga imajo Borut, Jani in še par novejših akvarijev. Estetsko dosti lepše, postavitev kamenja pa ti pušča več svobode, saj ti ni treba zakrivat pogleda na preliv.
Ales

Št.: 830
Kraj: NG - Čepovan
Izkušnje: morska akv. od 2008

OdgovorNapisal/-a Lili dne 12 jan 2012 10:42

Najprej čestitke Andreju za "orng" dimenzije :D
Ales Napisal/-a:Jaz bi na tvojem mestu močno razmišljal v smeri preliva kakor ga imajo Borut, Jani in še par novejših akvarijev. Estetsko dosti lepše, postavitev kamenja pa ti pušča več svobode, saj ti ni treba zakrivat pogleda na preliv.

Odločitev za vrsto preliva danes res ni tako enostavna, te novejše variante so zanimive.Tudi te prelivne cevi je treba nekako estetsko umestiti v celotno zadevo. V mojem primeru to niti ni možno.No ja, morda bi šlo tudi to, a se mi ne da komplicirat.
Prav tako sem razmišljala o varnosti, tukaj sem dala prednost klasiki.

Vsekakor pa gre za odločitev posameznika, ki je odvisna od več dejavnikov in verjamem , da se bo Andrej odločil za tisto kar najbolj ustreza njemu v konkretnem prostoru :D in seveda akvariju :D :D
Uporabniški avatar
Lili

Št.: 322
Izkušnje: akv.7/morska 01.07.2011

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 12 jan 2012 13:07

Ales Napisal/-a:Jaz bi na tvojem mestu močno razmišljal v smeri preliva kakor ga imajo Borut, Jani in še par novejših akvarijev. Estetsko dosti lepše, postavitev kamenja pa ti pušča več svobode, saj ti ni treba zakrivat pogleda na preliv.

Res je! Prav tako lahko daš to prelivno cev čisto proti zadnjem steklu akvarija in tako še več svetlobe prodre v sistem.
Dobro je tudi to, da zadevo izvedeš tako, da lahko to narezano cev fizično odstraniš jo občasno očistiš in daš nazaj.
Ker pri grabljicah je to malce bolj oteženo.
Dodatno je fino to ker pri grablicah rabiš za "rezervo" vode v zbiralniku več prostega volumna, pri prelivni cevi pa ne toliko.

Edina slaba stvar prelivne cevi, ki se jo trenutno lahko spomnim je to, da ne moreš v tako velikem območju regulirati višine/gladine vode v akvariju.

Dobro bi bilo, da uporabniki prelivne cevi navedejo kakšna je razlika med višino gladine vode v sistemu in spodnjim robom prelivne cevi.
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

OdgovorNapisal/-a AndrejSk dne 12 jan 2012 14:22

Pomojem se bom res odločil za to varianto s prelivno cevjo.

Koliko in kakšnih dimenzij luknje predlagate; sam sem računal, da bi bila čisto prva za dotok vode nazaj v sistem, potem pa dve za odtok?

Lp, A
AndrejSk

Naslednji

Vrni se na Dnevniki naših akvarijev