luči, sump 100L, herbie overflow in externi filter

luči, sump 100L, herbie overflow in externi filter

OdgovorNapisal/-a matevz dne 20 mar 2018 18:09

Pozdravljeni!

Sem na začetku postavitve morskega akvarija- predelave iz malawi pa me zanima mnenje.

V trenutni akvarij mer 35x70x200 (490L) bom dal herbie sistem z dodatnim steklenim boxom zadaj s prelivom. V obstoječ akvarij bom dal zvrtat 2 luknje fi40, dodal steklen box za herbie. Potem bom peljal cevi s preliva v sump 100L , v sumpu bo skimmer Aqua pro G220, grelec ...in externi filter jbl crystal profi 1500(po potrebi), in uv-c luč od jbla 9w(po potrebi) , ter povratna črpalka tunze 2000L/H. Zraven bo sistem za dolivanje vode iz druge posode, tunze?

Za luči imam 6x 40W led modre bele in eno T5 80W modro od ati. Bo luči dovolja za mehke korale in ribe? mogoče bom kasneje imel tudi trde korale. Lahko dokupim še eno 1x80 od reflekte.
Na začetku bom dal osnovne mehke korale , ene 15 čistilcev-rakov, 5-6 rib. Kakšnega nemota pa kirurga pa kakšnega raka. Z živežem se še nisem neki veliko ukvarjal. Sedaj se ukvarjam s tehniko...
za vodo bom imel v garaži reverzno osmozo. Kaj bi še potreboval? kupim živo kamenje, mrtvo kamenje, koralni pesek in ciklam cca 3 tedne za začetek.
Potem pa par rib? in kakšno koralo? Ne mislim hitet. potrebujem še merilec za slanost in nitrate?
Osmoze, povratne črpalke in sistema za dolivanje še nimam. Ostalo imam.

Kdaj se menja voda oziroma doliva, tedensko doliva, 40% mesečno? Ko zrastejo vrednosti? Veliko vprašanj... Hvala!
Lep pozdrav! Matevž
matevz

Št.: 3
Izkušnje: 20let, morska 0 let

Re: luči, sump 100L, herbie overflow in externi filter

OdgovorNapisal/-a matevz dne 23 mar 2018 11:41

pozdravljeni, sem še enkrat zmeril akvarij in je manjši... 35x60x190... torej 390litrov. Sem že pozabil prave mere:). Torej naredil sem overflow grabljice s 3d printerjem.. mislim, da bojo odlično opravljale nalogo. Problem je vrtanje v zadnjo šipo luknja fi50. Se steklarji ne upajo z ročnim vrtalnikom, tako , da bom sam zvrtal. na youtubu zgleda preprosto... pa bom videl kako bo. Prosim za kakšen odgovor, ker kot pravim sem nov in bi mi prav prišel kakšen nasvet izkušenih morskih akvaristov. Vem, da je skimmer bolj tako tako vendar bo za kakšna 2-3 mesece moral opravljati delo.
Prilagam sliko grabljic.
Priponke
unnamed3.jpg
unnamed3.jpg (122.38 KIB) Videno 225 krat
matevz

Št.: 3
Izkušnje: 20let, morska 0 let

Re: luči, sump 100L, herbie overflow in externi filter

OdgovorNapisal/-a lencior82 dne 23 mar 2018 15:49

https://www.facebook.com/groups/morski.akvarij/

Mislim da boš tukaj dobil dosti več informacij

Lp