Problem z ciklanjem

Problem z ciklanjem

OdgovorNapisal/-a renato dne 13 dec 2013 9:29

Lep pozdrav vsem skupaj
Kljub temu,da imam morski akvarij že tri leta lahko rečem da sem še vedno zelo "zelen"kar se morske akvaristike tiče.Z mojim prvim 500 literskim akvarijem lahko rečem da nisem imel nobenih večjih problemov in tule priložil bi kakšno slikico pa imajo vse preveč ali pikslov ali pa KB.In kot večina med vami sem tudi jaz imel željo po še večjem akvariju,in sem si ga tudi privoščil,tako da imam sedaj 1400 literski akvarij,tu pa se začnejo problemi,najprej nisem vedel kako naj z čim manj čkode prenesem organizme iz starega v novi akvarij,in ko mi je to uspelo narediti in sem že skoraj slavil zmago se je po dobrih desetih dneh začela katastrofa najprej v obliki motne vode,nato je pa še sledil pogin organizmov.Motne vode sem se rešil z obilnim prezračevanjem za nasvet se zahvaljujem Andreju iz korale,zdaj pa ne vem kako naprej.V eni izmed rubrik sem prebral da ne smemo dati starega peska nazaj v akvarij pa me zanima zakaj, jaz sem to storil vendar sem pesek dobro spral preden sem ga dal v akvarij,sedaj pa so se mi začele pojavljati zelene alge ki jih je kar precej pa me zanima če je to kakšna izmed faz ciklanja in ali bodo izginile brez kakšnega mojega posredovanja ali moram iti v akcijo,sicer sedaj bolj težko ker sem v tujini in doma sin skrbi za akvarij,pa potem ko pridem domov.
renato

Št.: 34
Kraj: Velika Kostrevnica
Izkušnje: akv.15 morska5 let

Re: Problem z ciklanjem

OdgovorNapisal/-a vegimatej dne 15 dec 2013 22:59

Pri vsakem "vdoru" v sistem se pomalem cikla akvarij. Zelene alge so prvi pokazatelj sprememb, očitno je še polno hranil za njih. Po svojih izkušnjah sem spoznal, da je precej pomembna prava osvetlitev sistema. Preveč modre pri meni je povzročilo zaprtje zooanthusov in neuspevanje LPS koral... Trajalo je skoraj eno leto, da sem pogruntal zadevo z "forumaši"... Pri selitvi akvarija na večje, je verjetno bila drugačna postavitev kamenja - iz senčne strani na osvetljeno, pa malo ditriusa,... in to je lahko fin recept za ogromno povišanje nitratov in fosfatov. Daj sistemu par mesecev časa.

Lp!
Uporabniški avatar
vegimatej

Št.: 542
Kraj: Retnje ( Tržič )
Izkušnje: akv 1998, morski od 2011

Vrni se na Začetniška vprašanja