voda iz jadrana

voda iz jadrana

OdgovorNapisal/-a vetrnica dne 26 jun 2014 13:13

Pozdravljeni!
Odpravljam se na morje, v Istro, in me zanima, kako je z dotakanjem naravne morske vode v akvarij? Imam 50l. Naj sploh? Bojim se zaradi bolezni in parazitov, po drugi strani pa nekateri v svojih akvarijih redno uporabljajo naravno morsko vodo iz Jadrana. Zanimajo me argumenti za in proti, preden ga kaj pobiksam.

Hvala
vetrnica

Št.: 124
Kraj: Celje
Izkušnje: akv. 10let

Re: voda iz jadrana

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 27 jun 2014 2:31

Če boš vodo zajela na mestu, ki je precej oddalejno od možnih onesnaževalcev poleg tega veš, da je tam še vedno bogato podvodno življe potem zelo verjetno nimaš kaj dosti za usekat mimo.
Vseeno če boš malo prebrala teme in pregledala naše akvarije boš videla da je takšnih akvaristov z jadranskim akvarijev zelo zelo malo.
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

Št.: 8754
Kraj: Ljubljana
Izkušnje: akv. morska 17let

OdgovorNapisal/-a vetrnica dne 27 jun 2014 20:12

Pozabila sem omeniti, da sicer nimam jadranskega biotopa. Vodo bi prinesla samo za delno menjavo. Bo vseeno ok? Fino se mi namreč zdi, da bi prinesla pravo morje, namesto mineralne mešanice z osmozo. Nočem pa tvegati, da bi šlo kaj narobe. Jadranskih prebivalcev vsaj namenoma ne bom vnašala v svoj akvarij. Naj bodo, kjer so. Tam so najlepši :)
vetrnica

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 27 jun 2014 23:20

vetrnica Napisal/-a:Pozabila sem omeniti, da sicer nimam jadranskega biotopa. Vodo bi prinesla samo za delno menjavo. Bo vseeno ok? Fino se mi namreč zdi, da bi prinesla pravo morje, namesto mineralne mešanice z osmozo. Nočem pa tvegati, da bi šlo kaj narobe. Jadranskih prebivalcev vsaj namenoma ne bom vnašala v svoj akvarij. Naj bodo, kjer so. Tam so najlepši :)

Bo OK.
Vseeno velika večina nas uporablja "mineralne mešanice z osmozo" pa sistemi dobro delujejo saj preprosto nimamo časa tolikokrat hoditi na obalo prav tako je to povezano z logistiko in stroški.
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

Št.: 8754
Kraj: Ljubljana
Izkušnje: akv. morska 17let

OdgovorNapisal/-a vetrnica dne 28 jun 2014 12:53

Hvala za odgovor. Sicer tudi sama nimam priložnosti redno uporabljati naravne vode. Ta priložnost pride le 1x letno.
vetrnica

OdgovorNapisal/-a vegimatej dne 08 jul 2014 11:11

Bodi pozorna na slanost! Jadransko morje ima malo višjo gostoto slanosti kot jo lahko imaš ti v akvariju.

Lp!
Uporabniški avatar
vegimatej

Št.: 542
Kraj: Retnje ( Tržič )
Izkušnje: akv 1998, morski od 2011

Vrni se na Začetniška vprašanja