Moj akvarij-250l (ArekinXII)

Moj akvarij-250l (ArekinXII)

OdgovorNapisal/-a ArekinXII dne 22 maj 2015 19:59

Pozdravljeni. Ponovno se javljam na forum, kajti situacija je postala resna in sem fix odločen, da se podam iz sladkih v slane akvariste.
Imam akvarij EHEIM proxima 250l
-TETRA ht 200W grelec
-Notri imam 2x39W t5 dokupil bom še en nosilec tako, da bo končno stanje 4x39W +odsevniek (kar mislim da bo zadoščalo za začetek)
-Črpalka za tokovanje, ki jo imam trenutno je TUNZE nanostream 6025 z 2800L pretoka. (po potrebi bi dokupil še eno)
-Imam tudi filter juvel (ki bi ga uporabil za aktivno oglje ter odstranjevalec nitratov) + tokovanje ima namreč cca1200L pretoka
-Kupil bi caa 25kg živega kamenja +koralni pesek(da bi bilo dno prekrito s cca 1 cm peska)
Akvarij ima steklen pokrov s katerim bi preprečil preveliko izhlapevanje vode. Za pregrevanje bi poskrbela klima, ki jo imam v prostoru.

Moje realne želje so imeti stabilen akvarij z nepreveč zahtevnimi organizmi in z malim številom rib, da nebi preveč obremenil sistema.

Glavna vprašanja ki jih imam:
Ali je penilnik nujno potreben ali bi šlo tudi brez njega?
Sem na katero stvar pozabil in mi manjka ?
Je moja ideja izvedljiva ali brcam v temo ?
Potreboval bi pomoč pri izvedbi in bi bil zelo hvaležen, če bi mi bil kdo pripravljen pomagati.
ArekinXII

Št.: 42
Kraj: Mengeš
Izkušnje: akv. 2let, morska 0 let

Re: Moj akvarij-250l (ArekinXII)

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 22 maj 2015 20:57

Pozdravljen ArekinXII

Ali je penilnik nujno potreben ali bi šlo tudi brez njega?

Šlo bi tudi brez njega vendar zagotovo na začetku tako kot tudi kasneje olajša vzdrževanje pogojev ter jasno samo vzdrževanje akvarija.

Sem na katero stvar pozabil in mi manjka ?

Črpalk potrebuješ več, vseeno boš videl kako in kaj. Reflektor se tudi ravnokar prodaja v oglasih pa še mariskaj se da dobiti zelo ugodno!

Je moja ideja izvedljiva ali brcam v temo ?

Je izvedljiva!

Potreboval bi pomoč pri izvedbi in bi bil zelo hvaležen, če bi mi bil kdo pripravljen pomagati.

Sicer zgleda na našem forumu nekakšno zatišje vendar še vedno veliko akvaristov sledi temam, berejo in so tudi pripravljeni pomagat!
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

Št.: 8742
Kraj: Ljubljana
Izkušnje: akv. morska 17let

OdgovorNapisal/-a ArekinXII dne 22 maj 2015 21:22

Ali je ta penilnik primeren da bi ga dal v akvarij ali je to brez vezen oz slab penilnik ?
http://www.aquashop.si/Product-Tunze-DOC-Skimmer-9004_11457.aspx

Zanima me tudi ali bi bilo bolje, da bi nesel akvarij k lokalnemu steklarju in da mi dno prevrta in naredi preliv ?
ArekinXII

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 22 maj 2015 21:46

ArekinXII Napisal/-a:Ali je ta penilnik primeren da bi ga dal v akvarij ali je to brez vezen oz slab penilnik ?

Ni slab a je "švoh" :)

Vseeno najprej napiši kaj si predstavljaš od življa v svojem 250L čebru?

Zanima me tudi ali bi bilo bolje, da bi nesel akvarij k lokalnemu steklarju in da mi dno prevrta in naredi preliv ?

Če sam tega ne moreš izvesti je bolje odnesti k steklarju. Vseeno nekateri steklarji malo cvikajo vrtati v sestavljen akvarij ker včasih steklo rado poči.
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

Št.: 8742
Izkušnje: akv. morska 17let

OdgovorNapisal/-a Primoz dne 23 maj 2015 22:35

Razsvetljava 4x39w ti je idealno, več ne rabiš.
Za tokovanje računaj dve črpalki z pretokom 4000l/h, oziroma če imaš eno z 2800 dokupi eno močnejšo, to ti je minimum.
Skimer katerega omenjaš imam jaz v svojem 80l akvariju, je zelo dober ampak premajhen za tvoj volumen, bo rabo 2 kar pa ni smiselno, nabavi tunze 9410 pa nimaš kaj zgrešit če pa iščeš cenejšo rešitev maš: aquamedic evo 1000.
Če gradiš sistem na dolgi rok priporočam kombinacijo skimmer+algni filter
Uporabniški avatar
Primoz

Št.: 899
Kraj: Okolica Slovenske Bistrice
Izkušnje: morska od 2008

OdgovorNapisal/-a Pepo dne 24 maj 2015 19:05

ArekinXII Napisal/-a:Ali je ta penilnik primeren da bi ga dal v akvarij ali je to brez vezen oz slab penilnik ?

Pozdravljen!

Na dolgi rok je seveda preliv več kot priporočljiv. Namesto vrtanja v dno, lahko zvrtaš tudi stranico in narediš stranski preliv (kot npr. juice na forumu).
Spodaj pa seveda primeren sump in penilnik in boš imel dolgoročno veliko večjo možnost stabilnega sistema kot brez sumpa.

LP
Pepo

Št.: 332
Kraj: Krško
Izkušnje: akv. 14let,mors. od 2010

OdgovorNapisal/-a ArekinXII dne 25 maj 2015 7:54

Glede živeža sem si predstavljal v akvariju imeti:
-nemote+anemone (raznobarvne)
-rumenega kirurga
-(se mogoce kakšno ribico ki bi v ta bolj majhen 250l akvarij pasala)
-rake samotarje
-morske zvezde
-ježke
-morske vetrnice
itd.... (skratka kakšne manj občutljive in nepreveč zahtevne zadeve)

Tudi sam sem prišel do tega, da je bolje narediti preliv ker lahko večino tehnike skriješ v omarico(penilnik,grelec....itd)
Hitim počasi. Zanima pa me kako glasen je preliv + penilnik (je to v bivalnem prostoru zelo moteče?)?
ArekinXII

OdgovorNapisal/-a mito dne 25 maj 2015 9:46

Preliv je pri meni, po dolgotrajnem mučenju z nastavitvami, neslišen. Najglasnejši del opreme je še skimer - imam Tunze 9410. Ravno v spalnici akvarija ne bi imel, v dnevni sobi pa vse skupaj ni moteče. Najbolje da si pri komu vse skupaj ogledaš.
mito

Št.: 73
Kraj: Kamnik
Izkušnje: akv. 17let, morska 3leta

OdgovorNapisal/-a ArekinXII dne 09 feb 2016 14:00

Pozdravljeni!
Evo končno se je najdu nekdo, ki bo odkupil moje malawice! Sedaj sem pa cisto zatoplen v predelavo akvarija v slanega! Zanima me ali je kdo iz okolice LJ, ki mi bi bil pripravljen malo svetovati in pomagati pri postavitvi. Z veseljem bi se tudi oglasil pri komu, ki mi bi bil pripravljen pokazati svoj akvarij.
Hvala in lep pozdrav!
ArekinXII

OdgovorNapisal/-a ArekinXII dne 10 feb 2016 18:51

Danes sem dobil še TUNZE DOC Skimer 9410+ Tokovno črpalko Nanostream 6045.
Čakam še razsvetljavo in da oddam ribe. Potem štartam z postavitvijo akvarija.

Pocasi so se stvari le začele premikati in po 6 letih bom končno uresničil svoj cilj.
ArekinXII

OdgovorNapisal/-a mito dne 10 feb 2016 19:28

Dober skimer. Ga imam tudi sam in lepo prede 3 leta brez predaha. Edino pokrovček zbirne posode je v začetku malo ropotal, ki sem ga malenkost obtežil pa je bil potem mir.
mito

OdgovorNapisal/-a ArekinXII dne 10 feb 2016 19:32

Mito a bi se lahko kdaj oglasil pri tebi, da vidim tvoj sistem glede na to da si iz kamnika ?
ArekinXII

OdgovorNapisal/-a mito dne 10 feb 2016 19:48

Lahko se oglasiš, ni problema. Sporoči na zasebna sporočila.
mito

OdgovorNapisal/-a sasmeister dne 10 feb 2016 21:20

Če boš dobro naredil cel sistem boš lahko spal zraven njega. Po mojem mnenju je sistem, kot ga je naredil naš član Juice zelo dober. Sem ga v bistvu kopiral in spim meter od njega. Se pa še vedno sliši.
sasmeister

Št.: 226
Izkušnje: morska od 2012

OdgovorNapisal/-a ArekinXII dne 11 feb 2016 18:49

Zdravo. S5 jaz! Trenutno sem imel akvarijsko ozadje modre barve. Pac navadna folija s lepilnim trakom prilepljena na steklo. Zanima me, kje bi lahko dobil kaj bolj profi-da nebi imel problemov, ker po nekaj casa se je ozadje napelo. Prišla je kakšna kapljica vode za ozadje nekje je prilepljeno na steklo nekje ni itd... skratka ni lepo. Ali obstaja kakšna samolepilna folijo da jo fix prilepim ali kaj podobnega?

Hvala za odgovore.
l.p.
ArekinXII

Naslednji

Vrni se na Začetniška vprašanja