Moj akvarij-250l (ArekinXII)

Re: Moj akvarij-250l (ArekinXII)

OdgovorNapisal/-a Hastatess dne 11 feb 2016 19:19

Jaz sem nalepil samolepilno folijo. Samo moraš res pazit kako jo lepiš, da ti ne ne ostanejo zračni mehurčki notri. Meni je odlična pa še dokaj enostavno se jo da odlepiti.

Možno je tudi da steklo prebarvaš z barvo za steklo. Samo potem ne vem ali se jo da odstraniti!?!?
Uporabniški avatar
Hastatess

Št.: 37
Izkušnje: akv. 15let

OdgovorNapisal/-a Ales dne 12 feb 2016 9:42

Pleksi modre barve.
Ales

Št.: 829
Kraj: NG - Čepovan
Izkušnje: morska akv. od 2008

OdgovorNapisal/-a ArekinXII dne 13 feb 2016 9:56

Odločil sem se, da bom nalepil samolepilno modro folijo. Bil sem na obisku pri parih akvaristih in večina v svoje akvarije dodaja magnezij, kalcij in pa sodo. Ali kdo dodaja še kaj drugega in zakaj? Sedaj imam kupljene 3 žarnice. In sicer 1)modra 2)svetlo modra 3)daylight Manjka mi 4 žarnica. Večina mi je svetovala naj kupim še eno modro. Ali to res drži ?

Hvala in lep pozdrav!
ArekinXII

Št.: 42
Kraj: Mengeš
Izkušnje: akv. 2let, morska 0 let

OdgovorNapisal/-a sasmeister dne 13 feb 2016 10:55

Folijo lahko pritrdis tudi z jedilnim oljem. Za sijalke pa kar drzi se eno modro.
sasmeister

Št.: 226
Kraj: Ljubljana
Izkušnje: morska od 2012

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 13 feb 2016 15:52

ArekinXII Napisal/-a: Večina mi je svetovala naj kupim še eno modro. Ali to res drži ?

drži!
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

Št.: 8742
Izkušnje: akv. morska 17let

OdgovorNapisal/-a ArekinXII dne 15 feb 2016 10:36

Pozdravljeni. Preliv bom naredil iz prozornega stekla. Da se nebi videlo v preliv sem ga mislil obleči z mrtvim kamenjem- ploščami cca 2 cm debeline. Zanima me ali to lahko naredim in ali lahko kamen lepim s silikonom na steklo? Imate mogoče kakšen boljši predlog ? Se sme kamne (greben) dotikati stekla ali je bolje, da so stekla dostopna za čiščenje ?
Postaviti imam v planu 2 grebena z leve in desne strani.
ArekinXII

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 15 feb 2016 10:47

ArekinXII Napisal/-a:Pozdravljeni. Preliv bom naredil iz prozornega stekla.

Na notranji strani preliva se ti bo nabiralo vse živo in tudi to bo treba čistiti ker bo v tvojem primeru vidno. Torej je boljša opcija folija z notranje strani preliva.

Da se nebi videlo v preliv sem ga mislil obleči z mrtvim kamenjem- ploščami cca 2 cm debeline. Zanima me ali to lahko naredim in ali lahko kamen lepim s silikonom na steklo?

Par akvaristov je to že imelo - poglej si slike. Zanimiva ideja a po mojem mnenju voš če ne prej pa čez leto ali dve želel kaj spremeniti in tak pritrjen kamen je težko premakniti.
Prav zato raje daj folijo na notranjo stran pa naredi konstrukcijo iz tega mrtvega kamenja katero pač začasno pritrdiš ob preliv a da je zadeva snemljiva.

Tako jo boš kasneje če boš želel tuji spremenil in premaknil.

Imate mogoče kakšen boljši predlog ? Se sme kamne (greben) dotikati stekla ali je bolje, da so stekla dostopna za čiščenje ?
Postaviti imam v planu 2 grebena z leve in desne strani.

Načeno je bolje da imaš dostop pa tudi da je vse skupaj od vseh sten odmaknjeno vsaj ene 3-5cm. Tako je tudi bolj "pretočno" pa ribe lahko tam mimo plavajo.
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

Št.: 8742
Izkušnje: akv. morska 17let

OdgovorNapisal/-a ArekinXII dne 20 feb 2016 21:00

Akvarij je pri amazonu na vrtanju lukenj. Prvi plan je bil preliv 12x20 vendar sem se v zadnjem hipu odločil za prečni preliv. Ta bo dolžine 32 cm (odločil sem se zaradi mrtvih kotov in boljšega tokovanja-upam, da sem se pravilno odločil ????) Tam mi bodo izdelali tudi sump posodo. Vse skupaj naj bi bilo narejeno do ponedeljka. Danes sem se malo poigral z predelavo omarice in napeljavo elektrike v njej. Bilo je tudi nekaj vodovodarskega dela-zlepil sem preliv. Začel sem se pa tudi ukvarjati z aquascping-om, ki bo zakril cevi od preliva.
Kako na tem forumu naložim sliko ? Ko hočem naložiti sliko napiše:
-Slika mora biti široka vsaj 0 pikslov in visoka vsaj 0 pikslov ter široka največ 1000 pikslov in visoka največ 800 pixels pikslov. Poslana slika je široka 528 pikslov in visoka 960 pikslov.

l.p
ArekinXII

OdgovorNapisal/-a ArekinXII dne 20 feb 2016 21:49

Untitled.png
reef
(424.32 KIB) Še ni prenešeno
ArekinXII

OdgovorNapisal/-a ArekinXII dne 26 feb 2016 19:59

Akvarij je postavljen in v fazi ciklanja. Odprl bom novo temo, kjer bom natančno predstavil svoj akvarij.
ArekinXII

Prejšnji

Vrni se na Začetniška vprašanja