Načrtovanje ALU podstavka

Načrtovanje ALU podstavka

OdgovorNapisal/-a Sixa dne 19 maj 2017 0:37

Pozdravljeni,

Načrtujem izvedbo podstavka za akvarij, katerega bi dal zvariti iz aluminija. Nekaj sem že skiciral in laično mislim, da sem na varni strani glede nosilnosti, vendar me vseeno zanima še vaše mnenje za morebitno izboljšavo :idea: .
Zakaj alu podstavek: skupna teža po skici nanese 33Kg. Vnos v 7 nadstropje + telovadba preko vseh vogalov.
Nosilnost: cca 800L vode + kamen + akvarij (cca 1T razporejena preko 2,5x0,7m).

1.jpg
ALU

Lp,Peter
Uporabniški avatar
Sixa

Št.: 44
Kraj: Ljubljana

Re: Načrtovanje ALU podstavka

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 19 maj 2017 9:18

Sixa Napisal/-a:Pozdravljeni,

Načrtujem izvedbo podstavka za akvarij, katerega bi dal zvariti iz aluminija. Nekaj sem že skiciral in laično mislim, da sem na varni strani glede nosilnosti, vendar me vseeno zanima še vaše mnenje za morebitno izboljšavo :idea: .
Zakaj alu podstavek: skupna teža po skici nanese 33Kg. Vnos v 7 nadstropje + telovadba preko vseh vogalov.
Nosilnost: cca 800L vode + kamen + akvarij (cca 1T razporejena preko 2,5x0,7m).

1.jpg

Lp,Peter

40cm od tal?

Torej bo vrh akvarija nekje 1m visoko?

Ok stvar posameznika a vseeno bo malo čudno gledat navzdol v akvarij oziroma bo treba počepnit za ogled notranjosti v celoti?

Podstavek lahko divigneš v 7 nadstropje tudi zunaj in ga potem zvlečeš v prostor preko okna ali balkona.
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

Št.: 8761
Izkušnje: akv. morska 17let

OdgovorNapisal/-a Sixa dne 20 maj 2017 1:16

:D točno tako, končna višina pokrova bo 1m oz če bo ratalo še kakšen cm manj, akvarij bo visok 50cm (preliv 45cm).
Podobno višino podstavka imamo že sedaj in se nam dopade, pogled iz sedežne je idealen, v kolikor ogleduješ od blizu pa lahko celo sediš :mrgreen:...dodatno sem osrečil še "boljšo" polovico, dnevna bo prostorsko ostala skoraj identična, tv ostane tam kot je,...vglavnem sami +i :) .
Je pa seveda tudi minus in sicer pod akvarijem ni dovolj prostora za sump, kar bom rešil z dodatno omarico zraven akvarija v isti višini, kot bo končna višina akvarija/pokrova.

Glede hijab-a sem tudi sam že razmišljal, vendar je izvedba cel podvig zaradi zapiranja sicer slepe ulice, vendar dokaj prometne in dodatno se sosedi definitivno ne bi pridružili mojemu navdušenju :D .

Vglavnem, alu profili so naročeni, sedaj zbiram ponudbe za TIG varjenje...v kolikor ima kdo kakšno priporočilo, poznanstvo oz celo tig mašinco doma, se lahko dogovorimo :wink: .
Uporabniški avatar
Sixa

OdgovorNapisal/-a Isshino dne 21 maj 2017 21:48

Uporabniški avatar
Isshino

Št.: 722
Kraj: Ajdovščina
Izkušnje: 30 let, morska 25 let

OdgovorNapisal/-a Sixa dne 23 maj 2017 15:55

Hvala za predlog :wink: .
Na vso žalost je opcija finančno kar boleča, med ponudbami sem imel tudi izdelavo iz predlaganih profilov in pri uporabi dimenzij 80x40 in 40x40 bi bila cena podstavka od 620 do 730 eur (različni ponudniki). Načeloma cena samih profilov še ni tako visoka, cena vogalnikov v mojem primeru znese toliko kot sami profili. V opciji razreza navadnih ALU profilov in TIG varjenju, kot na skici, je pa cena cca 40% ugodnejša.
Uporabniški avatar
Sixa

OdgovorNapisal/-a Sixa dne 07 jul 2017 15:26

Za zaključek teme, oziroma da bo tema imela glavo in rep :D , dodajam sliko končnega izdelka. Po dopustu pa naprej...

Okvir.jpg
Podstavek
Uporabniški avatar
Sixa

Vrni se na Začetniška vprašanja