Črv cevkar

črvi cevkarji, itd

OdgovorNapisal/-a Dark dne 21 avg 2005 22:27

Dark Napisal/-a:V literaturi je označena kot težavna za gojenje, predvsem zaradi pomanjkanja hrane. Mojemu 'Črfu' hrane ne primanjkuje, saj ga dnevno hranim s fitoplanktonom.

Poleti mi je zmanjkalo Aquatima - v resnici je v hladilniku zasmrdel - v trgovini pa niso dobili nove pošiljke. Čez teden ali dva 'Črfa' - iz cevke - ni bilo več na spregled. Mislil sem, da je z njim že 'konec'. Na srečo pa sem uspel ponovno kupiti Aquatim in po nekaj dnevih intenzivnega hranjenja je 'Črf' ponovno vseskozi zunaj cevke. Pred poletjem sem kupil še dva manjša zelena črva cevkarja in pomanjkanje hrane je preživel samo eden.
Uporabniški avatar
Dark

Št.: 1477
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Andrej dne 21 avg 2005 23:10

Nekdo (sem žal pozabil točno kdo, je pa ideja nedvomno njegova in ne moja) mi je povedal učinkovito metodo za hranjenje črvov cevkarjev. Problem hranjenja je slab izkoristek in nepotrebno obremenjevanje akvarija. Zato čez črva poveznemo steklenico z odrezanim dnom in v tako omejen prostor nalijemo hrano. Črv ima tako možnost maksimalno izkoristiti hrano, ko je hranjenje končano, pa lahko iz tega prostota izsesamo onesnaženo vodo.
Uporabniški avatar
Andrej

Št.: 1307
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Dark dne 21 avg 2005 23:29

Andrej Napisal/-a:Nekdo (sem žal pozabil točno kdo, je pa ideja nedvomno njegova in ne moja) mi je povedal učinkovito metodo za hranjenje črvov cevkarjev. Problem hranjenja je slab izkoristek in nepotrebno obremenjevanje akvarija. Zato čez črva poveznemo steklenico z odrezanim dnom in v tako omejen prostor nalijemo hrano. Črv ima tako možnost maksimalno izkoristiti hrano, ko je hranjenje končano, pa lahko iz tega prostota izsesamo onesnaženo vodo.

'Črfa' imam v svojem akvariju že slabo leto in hranjenje z Aquatimom mu zelo odgovarja. Ker imam v akvariju še nekaj organizmov, ki se hranijo s fitoplanktonom, menim, da je dosedanji način hranjenja primeren.
Uporabniški avatar
Dark

Št.: 1477
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Romunov dne 21 avg 2005 23:41

Pri hranjenju na mestu (target feeding) je potrebno paziti, da plankton prej dobro razredčimo z akvarijsko vodo, da preprečimo "šok", poleg tega pa se ne obnašajo dobro na koncentrirano hrano.

Če hranimo z živo hrano (fitoplankton naj bi bil živ), akvarija nikakor ne obremenjujemo.

Meni se zdi najlažja metoda, da meh hranjenjem izklopimo povratno črpalko, tako da voda kroži samo v glavnem akvariju, kjer hranimo živali.
Uporabniški avatar
Romunov

Št.: 1428
Kraj: Sv. Vid nad Ljubljano

OdgovorNapisal/-a Fast dne 30 sep 2005 18:58

Moj črv cevkar je zapustil cevko???
Slika
Veš čas je imel spodnji del ven, sploh ni bil v cevki.
Kadar se je skril v cevko, si lahko videl skoraj celo njegovo telo.

Sedaj pa je cca. 5cm stran in vidi se samo perjanica.
Je to normalno?
Slika
Uporabniški avatar
Fast

Št.: 1215
Izkušnje: marine 5 +

OdgovorNapisal/-a Romunov dne 30 sep 2005 20:44

V kolikor jim lokacija ne ustreza, se premaknejo.
Uporabniški avatar
Romunov

Št.: 1428
Kraj: Sv. Vid nad Ljubljano

OdgovorNapisal/-a Fast dne 30 sep 2005 20:59

Aha, zanimivo.

Pa to, da spodnji del gledal iz cevke, kot da bi imel prekratko cevko, je to normalno?

Škoda, ker ga nisem prej slikal.
Uporabniški avatar
Fast

OdgovorNapisal/-a Bojan dne 30 sep 2005 21:12

Fast Napisal/-a:Pa to, da spodnji del gledal iz cevke, kot da bi imel prekratko cevko, je to normalno?
To ni normalno.

Če črv cevkar zapusti svoj tulec pomeni, da je nekaj močno narobe, saj je to vedno zadnji ukrep črva cevkarja, da si morebiti še reši življenje. V naravi za črva cevkarja pomeni skoraj gotovo smrt , če zapusti tulec.
Uporabniški avatar
Bojan

Št.: 9306
Izkušnje: akv. 34let, morska 16let

OdgovorNapisal/-a Fast dne 30 sep 2005 21:31

Uh, jutri gre v tavelik akvarij.
Uporabniški avatar
Fast

OdgovorNapisal/-a Fast dne 01 okt 2005 21:38

Črv dela na novi lokaciji novo cevko, se jo že malo vidi.

Kot se vidi na sliki, ta črv ne dela tiste bele cevke iz Ca, ampak je taka umazana, rjavkasta.
Uporabniški avatar
Fast

OdgovorNapisal/-a Bojan dne 01 okt 2005 22:09

Fast Napisal/-a:Kot se vidi na sliki, ta črv ne dela tiste bele cevke iz Ca, ampak je taka umazana, rjavkasta.

Že na sliki ,kjer si slikal cevko, ki jo je ta črv zapustil, se lahko opazi, da pripada družini Sabelloidae (Feather dusters), ki obsega črve cevkarje z mehko cevko.
Uporabniški avatar
Bojan

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 01 okt 2005 22:10

Fast Napisal/-a:Črv dela na novi lokaciji novo cevko, se jo že malo vidi.

Kot se vidi na sliki, ta črv ne dela tiste bele cevke iz Ca, ampak je taka umazana, rjavkasta.

Aha.. ja... ja...

res je...

slika je sicer malo beda in nejasna ampak cevka ni iz kalcija ampak tista "usnjata" ..
Kar tako naprej.. Lepo, da je selitev uspela... pri meni je tak črv živel bolj malo časa..
No res pa, da je bil iz Jarana pa so ga verjetno poletne temperature malce zdelale...
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

Št.: 8772
Izkušnje: akv. morska 17let

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 01 okt 2005 22:27

Clownfish Napisal/-a:Aha.. ja... ja...

res je...

slika je sicer malo beda in nejasna ampak cevka ni iz kalcija ampak tista "usnjata" ..

Uh.. mislil sem, da si pozabil pripeti novo sliko že preseljenega črva cevkarja pa sem se malo pohecal.. No potem sem pogledal celo nit in sem videl tvoje prej pripete slike...
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

Št.: 8772
Izkušnje: akv. morska 17let

OdgovorNapisal/-a Fast dne 01 okt 2005 22:48

In ti črvi se selijo?

Samo jadranski ni, ker v tem akvariju ni nič iz Jadrana.

Moram mal preštudirat MARINE ATLAS 3.
Uporabniški avatar
Fast

OdgovorNapisal/-a Bojan dne 01 okt 2005 22:50

Fast Napisal/-a:In ti črvi se selijo?
Že nekaj let imam velikega črva cevkarja iz družine Sabelloidae, pa ni še nikoli zapustil cevke.
Uporabniški avatar
Bojan

PrejšnjiNaslednji

Vrni se na Črvi