Ko črv cevkar zapusti cevko

črvi cevkarji, itd

OdgovorNapisal/-a Berdon dne 01 nov 2007 11:10

Danes ko sem se zbudil me je čakalo presenečenje. Črv cevkar včeraj je bil še tak:

Slika

se je danes sprehajal po akvariju.

Najprej je verjetno zlezel iz cevi, padel na dno akvarija, nato pa se kot z nekimi nogicami plazil po akvariju.

Slika

Slika

Ali se je to že komu zgodilo?
in
ali se namerava seliti ali samo išče prostor za umreti?
Zadnjič spremenil Berdon, dne 01 nov 2007 11:18, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Berdon

Št.: 1490
Kraj: Koper
Izkušnje: akv.19let, morska 2leti

OdgovorNapisal/-a Bojan dne 01 nov 2007 11:14

To je zelo slab znak. Črv cevkar, ki v naravi zapusti cevko, je takorekoč obsojen na hitro smrt, kot hrana in zato cevko zapusti le takrat, ko so pogoji v akvariju zanj tako slabi, da tako ali tako ne more preživeti.

Po mojem mneju bi imal tak črv še možnost preživeti, če bi ga takoj dal v akvarij z ustreznimi pogoji in obenem zagotovil, da ga ne bi ogrožali plenilci.

Jaz sem imel dva taka primera (sicer že 10 let nazaj) in v obeh primerih je to pomenilo konec za črva.
Uporabniški avatar
Bojan

Št.: 9306
Kraj: Ljubljana
Izkušnje: akv. 34let, morska 16let

OdgovorNapisal/-a Berdon dne 01 nov 2007 11:25

Bojan Napisal/-a:... cevko zapusti le takrat, ko so pogoji v akvariju zanj tako slabi, da tako ali tako ne more preživeti.

To verjamem, sploh pa zato, ker je ta črv iz jadranskega morja. Ostali trije kupljeni so O.K. . Mislim, pa da sem nekaj opazil v bivšem domu črva ( mogoče pa ga je kdo vrgel iz hiše ? ).

Jaz sem imel dva taka primera (sicer že 10 let nazaj) in v obeh primerih je to pomenilo konec za črva.

Kirurgi se že nekam čudno vrtijo okoli njega :?
Uporabniški avatar
Berdon

OdgovorNapisal/-a Dinko van plati dne 01 nov 2007 12:09

Najbrž na ni nihče izselil. Je pa črv absolutno najljubša hrana rib. Isto velja za nekatere druge črve, ki živijo v pesku. Za bodičaste pa seveda ne :wink:

Verjetno je kriva temperatura, sem imel popolnoma enak primer, le da je moj v akvariju zdržal kakšne pol leta, preden je zapustil cevko. Sam sem ga vanjo ponovno vtaknil, a jo je čez en teden zopat zapustil.
Uporabniški avatar
Dinko van plati

Št.: 2549
Kraj: Grosuplje

OdgovorNapisal/-a Berdon dne 03 nov 2007 12:02

Dinko van plati Napisal/-a: Je pa črv absolutno najljubša hrana rib. :wink: .

Res je, moj ni videl - dočakal večera... :angel5:

Dinko van plati Napisal/-a:Verjetno je kriva temperatura, sem imel popolnoma enak primer, le da je moj v akvariju zdržal kakšne pol leta, preden je zapustil cevko.

Ne vem, če temperatura toliko upliva na to :!: :?: . ( no verjetno pripomore k samomoru ). Teh cevkarjev je na najdbišču polža BURSATELLE precej, tam pa voda ni toliko globoka cca. max 1 m, pa tudi tok ni močan in se tako tam morje verjetno segreje nad povprečno temperaturo.

Dinko van plati Napisal/-a:Najbrž ga ni nihče izselil.

Ne vem če ga je kdo izselil, vendar je sedaj v bivšem domu cevkarja nekdo vseljen.

skratka v bivši hišici cevkarja nekdo domuje:
http://s162.photobucket.com/albums/t257 ... V06332.flv

ob priliki pošljem tudi kako sliko.
Uporabniški avatar
Berdon

OdgovorNapisal/-a Dinko van plati dne 03 nov 2007 21:12

Voda je ta letni čas definitivno precej hladnejša kot je akvarijska. To je edini možni vzrok, ki ga jaz vidim.

V cevki res nekaj domuje, se pa preslabo vidi kaj, lahko bi bil porcelanasti rakec, vsaj glede na perjanice. Se pa preslabo vidi za kakšno bolj podučeno ugibanje.
Uporabniški avatar
Dinko van plati

OdgovorNapisal/-a Berdon dne 03 nov 2007 22:05

Dinko van plati Napisal/-a:V cevki res nekaj domuje, se pa preslabo vidi kaj, lahko bi bil porcelanasti rakec, vsaj glede na perjanice. Se pa preslabo vidi za kakšno bolj podučeno ugibanje.

se strinjam s tvojimi pripombami!!! ob priliki pa pošljem boljšo fotografijo :wink:
Uporabniški avatar
Berdon

OdgovorNapisal/-a Berdon dne 04 nov 2007 17:20

Danes mi je uspelo slikati novega prebivalca hišice.

Slika

Iz fotogravije se vidi, da je ponovno črv, vendar imam občurek, da je kot bi bil ranjen :!: :?: Več na videu:

http://s162.photobucket.com/albums/t257 ... t=rv-1.flv

V njegovi bližini domuje rakovica. Lahko, da ima ona tu vmes kake klešče :?
Uporabniški avatar
Berdon

OdgovorNapisal/-a Dinko van plati dne 04 nov 2007 18:36

Hehe, še en črv.
Uporabniški avatar
Dinko van plati

Vrni se na Črvi