Bodičasti črvi

črvi cevkarji, itd

Re: Bodičasti črvi

OdgovorNapisal/-a dr_feelgood dne 15 dec 2008 18:18

Aleksander Napisal/-a:Ne odstranjuj in ne uničuj jih. Po par letih bodo izginili sami od sebe. Smatraj jih kot del čistilnega osebja.

Ne razumem zakaj bi po par letih izginili sami od sebe? Ne nameravam jih odstranjevati samo mislim, da bi ena rakovica ali riba nebi preveč ogrozila njihove populacije, toliko da nebi vlekel kakšnih 20 ali več cm orjakov ven.
dr_feelgood

Št.: 71
Izkušnje: akv. 10 let, morska 0let

OdgovorNapisal/-a Bojan dne 15 dec 2008 18:25

V kolikor imaš običajno vrsto Eurythoe complanata, potem nima smisla , da raziskuješ kaj bi jih požrlo, ker so koristni. Kot so ti že svetovali se bo ravnotežje na dolgi rok vzpostavilo samo. Število črvov bo pač odvisno od razpoložljive hrane.

V primeru, da ocenjuješ, da je trenutna populacija prevelika, predlagam da jih del odloviš s pastjo. Obstaja past (plastična škatla), v katero nastaviš kos hrane in ponoči bodičasti črvi zavohajo hrano in zlezejo v past.
Uporabniški avatar
Bojan

Št.: 9306
Kraj: Ljubljana
Izkušnje: akv. 34let, morska 16let

OdgovorNapisal/-a Primoz dne 28 mar 2012 12:04

Po kar nekaj letih ukvarjanja z morsko akvaristiko se mi je ratalo 3 dni nazaj zbosti na tem presnetem bodičastem črvu. V konici prsta mi je pustil ogromno majhnih belih bodic, nekaj sem jih uspel odstraniti, nekaj pa jih je ostalo. In sedaj vse kar primem me začne skeleti v blazinici prsta in me dela tako živčnega da bom vsak čas vzel britvico in si odrezal blazinico :|
Zaenkrat imam na prstu svetlo bulo podobno opeklini, prst pa skozi žari :angry1:
Uporabniški avatar
Primoz

Št.: 908
Kraj: Okolica Slovenske Bistrice
Izkušnje: morska od 2008

OdgovorNapisal/-a Pepo dne 28 mar 2012 13:06

Zaradi bodičastga črva je bil moj anthias ob oko...
Pepo

Št.: 341
Kraj: Krško
Izkušnje: akv. 14let,mors. od 2010

OdgovorNapisal/-a dr_feelgood dne 15 jul 2012 17:34

Kako je lahko riba bla ob oko zarad črva mi ni jasno. Lahko razložiš?

Drugače pa sem zdaj praznim akvarij in prodajam še zadnje organizme, tako da nisem dodajal nič hrane. Opazil sem pri črvih kratke in debelejše primerke. Izgledalo je kot da bi večjega črva razrezal na manjše 1 cm koščke. Prijatelj je imel podobno izkušnjo. Je možno da se ob pomanjkanju hrane črvi spontano segmentirajo?
dr_feelgood

OdgovorNapisal/-a Pepo dne 16 jul 2012 8:57

dr_feelgood Napisal/-a:Kako je lahko riba bla ob oko zarad črva mi ni jasno. Lahko razložiš?

Nekako se je napičil nanj, kdaj, kako nisem videl... iz očesa mu je štrlelo polno "bodic", prav videlo se je da so od črva (imam še nekje slike, in Andrej mi je to potrdil), po štirinajstih dneh je pa bil ob oko...

Lp
Pepo

Št.: 341
Kraj: Krško
Izkušnje: akv. 14let,mors. od 2010

OdgovorNapisal/-a dr_feelgood dne 23 jul 2012 2:02

Jao, mogoče je ga dobil, ko je spal. Ja bodice pa sem tudi že imel priložnost vlačiti iz prsta, izkazalo se je da jih lateks rokavice ne ustavijo... Na srečo niso šle tako globoko in nisem imel reakcije razen rahle bolečine.
dr_feelgood

Prejšnji

Vrni se na Črvi