Bodičasti črvi

črvi cevkarji, itd

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 15 okt 2007 19:44

Sam osebno nisem zasledil, da bi se lotili zdrave živali. Ne kozice ne karkoli drugega.

Vseeno pa se zagotovo lotijo organizmov, ki so ža malo oboleli in se ne branijo pred požrešnimi napadi. Tako trdiacne kot ribe, ki so že malo oslabele črvi zelo hitro locirajo in jim pomagajo na drugi svet.

Po mojem mnenju so verjteno vsejedi, mesa pa se lotijo takrat ko je na voljo.

Črv kot ga opisuje Brada je verjetno nekaj posebnega in se razlikuje od klasičnih bodičastih črvov, ki so malo raza barve. Takega je zagotovo najbolje ujeti in poslati v izgnanstvo.

Ideja, da bi črve preselili v drug akvarij ne vem če bo kaj pomagala saj je verjetno v istem akvariju še precej manjših primerkov istih črvov, ki bodo sčasoma zrasli.

Edina težava, ki jo sam stalno zasledim da je teh črvov kar precej, še posebej so povsot tam kjer jih najmanj pričakuješ in seveda z golimi prsti primeš.. :D

Proti temu seveda pomagajo rokavice.. a kaj ko jih uporabim prepozno.. :oops:
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

Št.: 8772
Kraj: Ljubljana
Izkušnje: akv. morska 17let

Re: Bodičasti črvi

OdgovorNapisal/-a Imperator dne 15 jun 2008 10:58

Včeraj se je v mojem čebričku dogajalo... :bounce: :bounce:
Za razmnoževanje so se namreč odločili bodičasti črvi. Najprej sem opazil, da se je začelo rahlo "kaditi" iz enega kamna. :)
Temu pa so sledili vnovični, vedno bolj intenzivni izbruhi na različnih koncni akvarija. Na koncu je vse skupaj zgledalo kot kakšna vojna zvezd... :mrgreen: Akvarij je bil na koncu povsem moten.
Kot sem že dejal, je najprej eden izmed črvov brizgnil belkasto mlečno tekočino. Nakar so sledile salve oranžno redečih jajčec. In potem se je izmenjaje "kadilo" vse povprek. Korale pa so imele iztegnjene polipe kot na pecljih... :mrgreen:
Kot kaže se mi obeta prava invazija te nadloge...
Tu pa je še nekaj fotk včerajšnjega skupinskega.... :oops: :
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Uporabniški avatar
Imperator

Št.: 221
Izkušnje: 11let

OdgovorNapisal/-a Dinko van plati dne 15 jun 2008 11:15

Da jih ni sram.. :)

Po mojem se številčno ne bodo uspeli preveč namnožiti.
Uporabniški avatar
Dinko van plati

Št.: 2549
Kraj: Grosuplje

OdgovorNapisal/-a iMNATA dne 15 jun 2008 13:23

Tudi če se. Saj jih dosti rib je :wink:
Uporabniški avatar
iMNATA

Št.: 2036

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 15 jun 2008 14:02

Uf zgleda, da boš imel invazijo teh črvov... kakor kaže jim v tvojem čebru zeo ustreza..
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

OdgovorNapisal/-a Romunov dne 15 jun 2008 22:48

Ti črvi so prva obramba proti ostankom hrane, ki bi sicer zgnili v akvariju. Poleg tega predstavljajo, kot si lahko sam opazil, dodaten vir "bioeko" hrane za najrazličnejše nevretenčarje v akvariju, še posebej v času razmnoževanja.
Uporabniški avatar
Romunov

Št.: 1428
Kraj: Sv. Vid nad Ljubljano

OdgovorNapisal/-a Dean dne 25 jun 2008 20:11

To dogajanje sem sam imel večkrat priložnost opazovat, a žal vedno brez imet fotoaparat v bližini. Prvič sem bil kar malo paničen, saj ko se to zgodi v 22L predstavnem akvariju to pomeni kot snežni metež oranžnopink barve, ki zajame celote akvarij. Zadeva mora biti kar gosta oz. morda lepljiva, saj se je v nekaj votlinicah prijela celo kamenja in tam ustrajala kakšnih petnajst minut.
Uporabniški avatar
Dean

Št.: 814
Kraj: Primorska - Solkan - Bilje

OdgovorNapisal/-a dr_feelgood dne 14 dec 2008 16:31

Mene pa zanima kateri je naravni sovražnik bodičastih črvov?
Mogoče kakšna rakovica?
Iz prejšnjih postov razbiram, da jih ni dosti, ker vsi ročno odstranjujejo črve.
V mojem akvariju so od začetka. Tu pa tam jih lahko podnevi opazujem kako jedo kremenaste alge s kamenja. sedaj jih je kakih 6-7 večjih komadov 5-10 cm.
dr_feelgood

Št.: 71
Izkušnje: akv. 10 let, morska 0let

OdgovorNapisal/-a Dinko van plati dne 14 dec 2008 18:07

Jih nima niti smisla odstranjevat... So zelo koristne živali, s kamenja pa ne jedo kremenastih alg ampak kakšne organske sedimente.
Uporabniški avatar
Dinko van plati

OdgovorNapisal/-a TheChemist dne 14 dec 2008 18:26

dr_feelgood Napisal/-a:Mene pa zanima kateri je naravni sovražnik bodičastih črvov?

Neon dottyback se prehranjuje z njimi. Poleg tega pa se Butterfly (Chelmon Rostratus).
TheChemist

Št.: 402
Kraj: Grosuplje, sLOVEnija
Izkušnje: virtually None

OdgovorNapisal/-a dr_feelgood dne 15 dec 2008 14:43

Dinko van plati Napisal/-a:Jih nima niti smisla odstranjevat... So zelo koristne živali, s kamenja pa ne jedo kremenastih alg ampak kakšne organske sedimente.

Saj razumem, da so zelo koristni, vendar so mi na pogled malo moteči. Poleg tega bi rad ustvaril nek ekvilibrij.
HaAndy hvala za info. Kaj ima kdo izkušnje s temi ribami? Kako unčikovite so?
Na Akvazinu sem prebral, da jih žro rakovice (Xanthidae). Ali ima kdo izkušnje z njimi, ali se jih sploh da dobit?
dr_feelgood

Št.: 71
Izkušnje: akv. 10 let, morska 0let

OdgovorNapisal/-a Aleksander dne 15 dec 2008 16:13

Ne odstranjuj in ne uničuj jih. Po par letih bodo izginili sami od sebe. Smatraj jih kot del čistilnega osebja.
Uporabniški avatar
Aleksander

Št.: 883

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 15 dec 2008 16:42

Aleksander Napisal/-a:Ne odstranjuj in ne uničuj jih. Po par letih bodo izginili sami od sebe. Smatraj jih kot del čistilnega osebja.

populacija bodičastih črvov je odvisna od razmer v akvariju.. če je prevč hrane se namnožijo..
če pa hranimo pravilno je njihova populacija majhna..
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 15 dec 2008 16:43

Aleksander Napisal/-a:Ne odstranjuj in ne uničuj jih. Po par letih bodo izginili sami od sebe. Smatraj jih kot del čistilnega osebja.

populacija bodičastih črvov je odvisna od razmer v akvariju.. če je prevč hrane se namnožijo..
če pa hranimo pravilno je njihova populacija majhna..
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

OdgovorNapisal/-a Dinko van plati dne 15 dec 2008 17:49

dr_feelgood Napisal/-a:Saj razumem, da so zelo koristni, vendar so mi na pogled malo moteči. Poleg tega bi rad ustvaril nek ekvilibrij.

Hmm, tole je pa že malo filozofsko. No, dejstvo je, da se v "naravi" ravnotežje ustvarja samo od sebe. Tudi v akvariju... Črvi živijo v svetu, ki regulira njihovo število glede na količino dostopne hrane. Ko se bodo zadeve uravnotežile v smislu, da bo hrane manj kot je povpraševanja bo tudi njih manj, do takrat pa jih nima nobenega smisla odstranjevat.

Kar se nasvetov z akvazina tiče pa predlagam da ne siliš za luno :)
Uporabniški avatar
Dinko van plati

PrejšnjiNaslednji

Vrni se na Črvi