črv dolžine preko 1,5m

črvi cevkarji, itd

črv dolžine preko 1,5m

OdgovorNapisal/-a Andrej dne 29 sep 2009 23:18

Danes je poginil verjetno najstarejši prebivalec mojega akvarija - črv dolžine preko 1,5m. Do sedaj sem ga videl samo enkrat pred 4 leti, ko sem prišel pozno ponoči v trgovino in nenadno prižgal luč. Že takrat je bil tako debel kot sedaj, videl pa sem ga samo pb. 80cm.

V zadnjem letu pa me je na svojo prisotnost opozarjal z manjšim preurejanjem akvarija: premikal je manjše kamenje (tudi do 1kg) in korale, ki niso bile prirasle. Pojedel je vse C. viridis (dobesedno ogulil je kamen z njimi), občasno je pojedel rastne vršičke Acropor in Montipor. Tudi danes je imel v prebavilih polno majhnih koščkov koral. Korale se bodo zagotovo oddahnile :)

Že nekaj časa sem razmišljal, kako bi ga odstranil iz sisteme. Danes pa sem ga našel v dovodni cevi zunanjega filtra, ki ga občasno uporabljam za oglje in Rowaphos. Očitno je zlezel v preliv, od tam v zbirno posodo, kjer je ocenil, da se lahko skrije v cev od filtra. Zmotil se je. Filter ga ni več izpustil, delno mu je zmlel glavo in tako sem ga našel.

Zadnji sliki:
crv1.jpg

crv2.jpg
(64.55 KIB) Prenešeno 1493 krat
Uporabniški avatar
Andrej

Št.: 1307
Kraj: Ljubljana

Re: črv dolžine preko 1,5m

OdgovorNapisal/-a Clownfish dne 29 sep 2009 23:31

Vidim, da ti je res hudo za njim.. Upam, da je zapustil kake potomce, da ti ne bo dolgčas!

slava mu! :D

no sam sem ti že pred časom svetoval, da ga poizkusi uloviti na "cev"...
Uporabniški avatar
Clownfish
Administrator

Št.: 8772
Izkušnje: akv. morska 17let

OdgovorNapisal/-a bucini dne 30 sep 2009 0:16

Joj, če moja vidi te slike bom lahko pozabil na morski akvarij še preden bom prvič nalil vodo vanj. :D :shock:
Uporabniški avatar
bucini

Št.: 199
Izkušnje: akv. 9let, morska 0let

OdgovorNapisal/-a iMNATA dne 30 sep 2009 1:47

Tole prodaj kakšnemu ribiču za vabo :wink:
Uporabniški avatar
iMNATA

Št.: 2036